Serenin şehirdeki son günü-deneme

Yazan:Şerife Günaydın Karaköse
15.30 Telaşlıyım bugün. Sabah 4.30 da kalkmama rağmen sanki yetiştiremeyeceğim gibi hissediyorum hala. Saat 15.30 oldu. Biraz ceviz yedim. Bakalım sırada ne bekliyor. Belki atlı karıncaya da binmeliyim. Gölün kenerarındaki lunaparka en son 13 yıl önce gitmiştim. Fena fikir sayılmaz biraz turlamak içinde. Pamuk şeker almayı da ihmal etmemek lazım. Ne de olsa dünyanın harikalarından birisidir. Pempe pembe ele yapışan tüycükler…
18.00 Anemon da karidesli spagetti. Menüde italyanca yazıyor ismi ama aklımda tutamıyorum. Denenmesi şart  bir yemek. Bugün onu yemeseydim  ne hissederdim bilmiyorum. Pişmanlık, eksiklik, suçluluk, vs. her neyse yedim, doydum ve kaçtım o hislerden böylece.
21.00 Bu sahnede hep ağlıyorum. Yağmurun altında o delikanlı cansız vucüduyla yatıyor yerde. Yaşı geçkin ama karizmatik tiyatro oyuncusu kadın taksiyle ve kadın sevgilisiyle uzaklaşıyor farketmeden kendisine hayran çocuğun öldüğünü. Hem de ondan imza alabilmek için koşarken…Trajedi yaşamın enerjisidir değil mi?
23.00 Evin içi mükemmel unlu kurabiyemin kokusuyla doldu. Yan komşuma da vermeliler sabah geldiklerinde. Nota yazdım koydum kurabiye kutusunun yanına. Aman unutmayın diye tembihledim sıkı sıkı notlarımda. Şimdi sabahtan beridir yapmaya çalıştığım şeyleri düşünüyorum da ne çok yemekle alakalı hepsi. Arada film, lunapark, vb. birkaç şey de var ama en çok yemeklerle bağlantılı hissetmek istediklerim. Komşum dışında kimseyi düşünemedim bile. İnsansız anılar yaşamak istedim. Sonuç” mide”sel anılara kaydı sanırım.
00.00 Çakma burberry’s çantam sayesinde yanımda olması gerekne her şeyi de aldım. Notlarımı bıraktım. Artık geriye dönmeye gerek yok. Seren burdan gider, anılar burda biter…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: